Říjen 2010

Teorie šílených dědků

29. října 2010 v 18:48 VRTÁ MI HLAVOU
Je to velice prosté, příběh nemůže pořádně fungovat bez určitých prvků. Jedním z nich je šílený dědek. Takový dědek většinou hlavního hrdinu učí, nebo mu předává důležité informace.
Jsou ale i případy, kdy má naprosto okrajovou roli a je prostě oním cvokem. Někdy je dokonce nahrazen obyčejným dědkem a výjimečně je úplně vypuštěn.
Typickým šíleným dědkem je Brumbál z Harryho Potra, připravuje Harryho na boj s Voldemortem a učí ho. Potom tu máme hvězdné války a našeho zeleného mistra Yodu. Jestli ten není šílenec, tak už nikdo. Také připravuje našeho hrdinu k boji. A dostáváme se k Pánovi Prstenů, ano, tam je Gandalf, není tak šílený, ale to vyrovnává Gimli. Jestli jste viděli Brayna Nazaretského, tak určitě nepochybujete o šílenství "chlapa v díře". Nabýzí se ale otázka, co slavný Avatar, kde ten má svého dědka? Tady autor výuku svěřuje ženě a to z jednoho prostého důvodu. Kdo by se zamiloval do dědka? A co například Kill Bill, náš obočatý, vousatý Pai Mei.
Když se nad tím zamyslíte, každý pořádný film má svého "šíleného dědka", nebo nějakou náhražku za něj. Co si o nich myslíte vy?


Ostatně, co by svět dělal bez cvoků?

Harry Potter malůvky

29. října 2010 v 13:49 OBRÁZKY
Jako první samozřejmě Brumbál. Moje nejoblíbenější postava. Možná pro to, že je cvok. Co je to za film bez bláznivého dědka? V každém pořádném příběhu nějaký je a Brubmál stojí na vrcholu toho všeho.

Ahoj prázdniny

28. října 2010 v 19:19 | Merkitys |  GRAFIKA
Měli jsme ve výtvarce úkol namalojat nějakou abstrakci, nějaký pocit, nebylo to nic moc, ale inspirovalo mě to pro tohle.
To bylo na začátku roku, poskládala jsem v PS nějaká makra a namalovala siluetu. Proč já mám takovou mánii v siluetách. Ne, není to proto, že neumím malovat člověka XD ale proto, že se tím obrázek zjednoduší a jeho smysl je jasnější. ...  Tak jo, neumím malovat lidi.
Tohle mělo být loučení s prázdninami, divný, vím, ale od čeho jsem cvok? :-P

Ve větru

27. října 2010 v 15:06 OBRÁZKY
To jsem jednou měla strašnou potřebu namalovat strašáka na poli, nevím proč, ale musela jsem.
Tohle bylo jednoho dne, kdy bylo hnusně. Ve škole jsme psaly test z němčiny a já věděla, co dostanu za známku a tak jsem trochu předběhla.
A tohle jsem udělala večer po tom, co jsem tu pětku dostala.

Oranžová

27. října 2010 v 13:49 OBRÁZKY
Ráda maluju slunce a miluju oranžovou.


Prabáseň

25. října 2010 v 21:24 BÁSNIČKY
V tom pustém pralese,
kde rostou prastromy,
prakráva pase se,
tam stojí pradomy.

V pradomech pralidé
a jejich prapředci,
pradívky předivé
a taky prachlapci.

Občas tu pratáta
přinese prapivo,
pak na něj pramáma
bere prakladivo.

Prahádka z toho je,
prafacka hbitá,
prasyn se raduje,
prapivo hltá.

Prabába zpytuje,
ta nemá prapráci,
jen tiše lituje:
"To jsou dnes pražáci."